32 209 56 18

SILESIAADDICT, ul. Kolejowa 1, Katowice

triangle

Nauka jazdy na nartach i snowboardzie

Prowadzimy zajęcia indywidualne lub grupowe o różnym stopniu zaawansowania w zależności od wymagań i umiejętności klienta. Dostosowujemy metody nauczania adekwatnie do poziomu kursanta tak aby nauka odbywała się jak najefektywniej i sprawiał przyjemność. Dla początkujących zajęcia odbywają się od podstawa począwszy od zaznajomienia się ze sprzętem a na technice kończąc. Prowadzimy kursy zarówno dla dzieci jak i seniorów. Więcej informacji o terminach i kosztach pod telefonem: 032 608 14 90

Szkółka narciarsko-snowboardowa

SILESIAADDICT oferuje państwu możliwość skorzystania ze szkoleń narciarskich oraz snowboardowych, posiadamy również rozbudowane zaplecze jakim jest doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz serwis narciarski. Współpracujemy ze Szkoła Sportów Ekstremalnych EHschool która jest patronacką szkołą snowboardu SITS PZS. Patronat SITS PZS pozwala na szkolenie w zakresie stopni sprawności snowboardowej, które są potwierdzeniem techniki jazdy, oraz niezbędną drogą do pokonania, po to, by w przyszłości przystąpić do kursu na instruktora snowboardu SITS PZS. Jedną z metod naszego szkolenia jest wideo i fotocoaching, dzięki któremu kursanci mogą zaobserwować postęp w technice jazdy. Z zebranych materiałów powstają filmy, które są pamiątką dla uczestników naszych wyjazdów. Z nami w bezpieczny sposób nauczysz się elementów jazdy technicznej, freestyle'owej i freeride'owej. Do naszych szkoleń wykorzystujemy ćwiczenia na takich przyrządach, jak trampolina, gyroboard i trickboard, które poprawiają równowagę i wpływają na poprawę techniki jazdy. Od wielu lat szkolimy w kraju i za granicą. Nasza firma organizuje wyjazdy w Alpy Francuskie do jednych z najlepszych stacji narciarskich jakimi są Les Deux Alpes, Tignes, Val Thorens , Super Devoluy, itp Szczegóły na naszej stronie www.nanarty.pl. Umożliwiamy również podnoszenie umiejętności freeski i freeride pod okiem riderów Polskiego Teamu APO - freeski : Piotr Wojarski, Bartek Sibiga, Jan Winiarski i Zuza Witych oraz freesnb: Michał Ligocki, Kuba Dytkowski, Wojtek Pająk, Marcelina Frycz, Jakub Szkaradek i Wojtek Wojtyła. Zajęcia trwają 3 godziny dziennie (2h na stoku + 1h videocoachingu wieczorem).To wszystko daje Państwu możliwość spędzenia mile czasu na nauce i zabawie na śniegu.

Nasza siedziba znajduje się w sercu śląskiego centrum narciarstwa jakim jest "Giełda Zimowa" przy ulicy Ceglanej 67 C w Katowicach. Atutem naszej lokalizacji jest Park Kościuszki, który znajduje się w odległości 150m od naszego budynku. W samym parku jest wiele miejsc gdzie dzieci i dorośli mogą zapoznać się ze sprzętem i ćwiczyć umiejętności jazdy na nartach, snowboardzie lub na nartach biegowych pod opieką instruktora lub samodzielnie. Szkolenia z instruktorem są dostosowane do potrzeb uczestników. Dla początkujących preferujemy naukę poprzez zabawę na śniegu, kładziemy duży nacisk na to, aby odczuć frajdę i przyjemność z jazdy, a przy tym opanować podstawowe zasady poruszania się po stoku - dla bezpieczeństwa własnego oraz innych użytkowników.

Oferujemy również jednodniowe wyjazdy szkoleniowe do miejscowości takich jak Szczyrk, Wisła, Brenna, Korbielów, itp. Dysponujemy busami 9-cio osobowymi.

Szkolenia grupowe na wyjazdach zorganizowanych przez nasze biuro podróży:

-szkolenia w wymiarze 3 godzin dziennie przez 6 dni w grupach, cena 300 zł,
-szkolenia godzinowe:- godzina zegarowa pracy instruktora - szkolenie dla 1 osoby - 50 zł za pierwszą godzinę, każda następna 40 zł,
-godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie dla 2 do 3 osób - 60 zł za pierwszą godzinę, każda następna 50 zł,
-godzina zegarowa pracy instruktora – szkolenie dla 4 do 8 osób - 140 zł za godzinę.

Instruktorzy snowboardu: Piotr Niżyński, Bartosz Słomka

Instruktorzy narsiarstwa: Tomasz Konopka, Tomasz Ślużyński

Stopnie i sprawności uzyskane podczas szkoleń

Zakres szkoleń I, II i III stopień sprawności snowboardowej SITS PZS obejmuje:

1 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie podstawowych ewolucji snowboardowych.

ZAKRES SZKOLENIA
Oswojenie się ze sprzętem i środowiskiem, podstawowe techniki jazdy: ześlizgi, jazda w skos stoku jazda w linii spadku stoku, skręt ślizgowy rotacyjny, jazda wyciągiem oraz podstawowe elementy Freestyle: półobroty i obroty płaskie ,ollie, nollie, nosewheeli, tailwheeli, skok prosty na małej skoczni.

Przeznaczenie: dla najmłodszych adeptów snowboardu i początkujących.

Kurs na 1 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 5.0 pkt. (w skali ocen 0-10).

2 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ

Jest potwierdzeniem podstawowych umiejętności technicznych z zakresie średnio-zaawansowanych ewolucji snowboardowych.Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na 3 stopień sprawności technicznej.

ZAKRES SZKOLENIA
Ewolucje średniozaawansowane: skręty cięte, śmig ślizgowy, skręt ślizgowy i ślizgowy NW, switch, jazda po różnych formach terenowych. Elementy techniki freestylowej zarówno na stoku jak i w snowparku: skok 180 na stoku, noseroll, tailroll, skoki z grabami i shifty oraz slalom.

Przeznaczenie: dla osób posiadających podstawowe elementy techniki jazdy na snowboardzie.

Kurs na 2 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 6.0 pkt. (w skali ocen 0-10)

3 STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ

Jest potwierdzeniem umiejętności technicznych w zakresie zaawansowanych ewolucji snowboardowych. Stopień uprawnia do przystąpienia do kursu na Instruktora Snowboardu SITS PZS.

ZAKRES SZKOLENIA
Ewolucje zaawansowane, skręt cięty NW, skręt cięty, skręt cięty tyłem, śmig cięty, freeride jazda poza trasą, elementy alpejskiej techniki jazdy (Slalom), elementy techniki freestylowej: skok 180 na skoczni, skoki 180 z grabami na skoczni,50/50, boardslide, nosepress, tailpress na przeszkodach.

Przeznaczenie: dla osób posiadających 2 stopie sprawności snowboardowej.

Kurs na 3 stopień kończy się egzaminem praktycznym, którego zdanie uwarunkowane jest uzyskaniem średniej ocen na poziomie 7.0 pkt. (w skali 0-10) Inwestycja na całe życie.

Ważność stopni sprawności snowboardowej jest bezterminowa. Sport, taki jak snowboard, to ogromna dawka radości i adrenaliny, a przyjemności płynącej z jazdy, nie da się z niczym porównać.

Szkolenia freestylowe

Podstawowe elementy Freestylu: jazda tyłem(switch), półobrotu i obroty płaskie frontside i backside, ollie,nollie, tailwheelie, nosewheelie, noseroll, tailroll.

Średniozaawansowane elementy Freestyle: skoki 180 w czasie jazdy na stoku fron-backside, skoki proste, skoki z grabami, skok 180 front-backside na skoczni, shiffty, 50/50 na boxie i railu, skok 180 front-backside z grabem, backside boardrslide na boxie, nosepress i tailpress na boxie.

Zaawansowane elementy Freestyle: skok 360 w czasie jazdy na stoku front-backside, buttering, frontside boardslide na boxie, skok 360 na skoczni front-backside, skoki w backcountry, elementy techniki jazdy w halfpipe.

Partnerzy

komis sportowy